Основи здоров’я . 8 клас.


Тема : «Соціальна безпека
Правова відповідальність і закони України. Права, обов’язки і правова відповідальність неповнолітніх. Види правопорушень. Поведінка підлітків у разі затримання поліцією.»


Обміркуйте  ситуацію. Ігор прийшов додому зі школи й побачив, що батьки чимось збентежені. Мама пояснила йому, що батька звільнили з роботи, тому найближчим часом у них будуть матеріальні труднощі. Чим небезпечна для родини така ситуація?
Соціальна безпека
    Поняття «соціальна безпека» означає забезпечення захисту фундаментальних прав і свобод, що становлять основу життя будь-якої людини. Соціальна безпека — це такий стан суспільства, при якому забезпечується високий рівень соціальних умов та соціальних благ кожному члену суспільства. Соціальна безпека передбачає створення політичних, соціальних, природоохоронних, економічних і культурних систем, законів, правил, які допомагають вижити в критичних ситуаціях і забезпечують благополуччя та гідне повсякденне життя людей.



Це — школи Швеції. Навчання в них безкоштовне, усе необхідне — підручники, ручки, зошити — надає держава


Королівство Швеція вирізняється з-поміж інших країн високими економічними та соціальними досягненнями. За обсягом соціальних послуг воно посідає одне з перших місць у світі, а за рівнем життя випереджає майже всі інші держави. Чим можна це пояснити? Що треба робити для того, щоб Україна теж була державою з високим рівнем соціальної безпеки?

Правова відповідальність і закони України
Закон в Україні є основною формою правового регулювання суспільних відносин. Закони приймаються на підставі Конституції України й регулюють найбільш важливі питання суспільного устрою, права і свободи громадян, структуру та організацію державної влади, оподатковування, юридичну відповідальність, державну безпеку тощо.
Закони України передбачають відповідальність громадян. Цивільно-правова відповідальність — це встановлена законом негативна реакція держави на цивільне правопорушення, що виявляється в позбавленні особи певних цивільних прав чи накладенні на неї обов’язків майнового характеру. Підставами для цивільно-правової відповідальності є наявність майнової шкоди, протиправність поведінки.
Кримінальна відповідальність — це вид юридичної відповідальності, що полягає в обмеженні прав і свобод особи, яка вчинила злочин.

Права, обов'язки і правова відповідальність неповнолітніх
    У Законі України прописані права неповнолітніх, тобто тих, кому ще не виповнилося 18 років, — дітей. Закони України відповідають Конвенції про права дитини. За законом дитина має право на життя, ім’я, рівність у здійсненні інших прав, право на захист, сімейне благополуччя, вільний розвиток особистості, свободу думки, совісті й релігії. Діти мають право на користування найбільш досконалими послугами системи охорони здоров’я, на культурний розвиток, освіту, відпочинок і дозвілля, право на захист від економічної та іншої експлуатації.
    Дитина також має право жити й виховуватися в сім’ї, знати, хто є її батьками. Має право на проживання разом з батьками (крім випадків, коли це суперечить її інтересам) і на турботу з їхнього боку, на повагу до людської гідності, на висловлення власної думки, на отримання коштів на існування і на власні доходи.

    Це права. Однак існують ще й обов’язки і відповідальність. Усі неповнолітні зобов’язані отримати основну загальну освіту, здобути знання, уміння, практичні навички, підвищувати свій загальнокультурний рівень, дбайливо ставитися до державного, громадського й особистого майна, дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм, дотримуватися правил співдружності, поважати погляди та переконання інших людей, піклуватися про батьків, допомагати їм у веденні домашнього господарства.



 Обміркуйте ситуації:

1.
Біля школи Сергія перестріла група восьмикласників, які стали вимагати в нього гроші, а коли він категорично відмовив їм, його побили. Сергій вирішив нікому про це не розповідати, бо вважав, що хлопцям за цей злочин нічого не буде, оскільки вони неповнолітні. Як ви вважаєте, чи правий він? Що треба робити в таких випадках? На чиєму боці закон?


2. 
Восьмикласник Богдан не підготувався до контрольної роботи, зателефонував у поліцію і повідомив, що в будівлю школи підкладена бомба. Як ви гадаєте, який закон він порушив і яке покарання на нього чекає?

Козинський колегіум

Кримінальна відповідальність

 неповнолітніх 

Немає коментарів:

Дописати коментар