Основи здоров’я.  8 клас


Тема : «Протидія торгівлі людьми.
Дитяча безпритульність і бездоглядність.» 

Які права мають діти? 


стаття2стаття3стаття12стаття13стаття14

Стаття 2

Всі діти є рівні у правах

Стаття 3

Всі діти мають право на любов і піклування

Стаття 12

Всі діти мають право вільно висловлювати свої погляди

Стаття 13

Всі діти мають право на інформацію

Стаття 14

Всі діти є рівні у правах Всі діти мають право на свободу совісті, думки і релігії
стаття15стаття19стаття20стаття22стаття23

Стаття 15

Всі діти мають право на вільне спілкування

Стаття 19

Жодна дитина не повинна бути скривджена і зневажена

Стаття 20

Особлива турбота дітям без сімей

Стаття 22

Особлива турбота дітям-біженцям

Стаття 23

Особлива турбота дітям-інвалідам
стаття24стаття27стаття28стаття31стаття31

Стаття 24

Всі діти мають право на медичну допомогу

Стаття 27

Всі діти мають право на повноцінне харчування

Стаття 28

Всі діти мають право на освіту

Стаття 31

Всі діти мають право на відпочинок і дозвілля

Стаття 32

Жодна дитина не має бути примусово залучена до праці
стаття34стаття38стаття40

Стаття 34

Жодна дитина не має бути об’єктом сексуальних домагань



Стаття 38

Жодна дитина не має бути жертвою насильства або війни

Стаття 40

Особлива турбота дітям, що перебувають у конфлікті з законом



  Як ви думаєте, чи є в Україні таке негативне явище, як викрадення дітей і торгівля ними?

 Що таке торгівля людьми? Торгівля людьми — це грубе порушення прав людини. Це злочин, метою якого є придбання та продаж людей для їх сексуальної або економічної експлуатації. За різними даними, щороку від 600 до 800 тис. чоловіків, жінок і дітей стають жертвами торгівлі людьми, мігруючи за кордон. Набагато більше стає жертвами торгівлі в межах їхніх власних країн. Щорічно злочинці від торгівлі людьми по всьому світу мають мільярдні прибутки. Жертв торгівлі часто роблять рабами, яких насильством чи погрозами примушують працювати за малу платню чи зовсім безплатно.
 Торгівля людьми – це вербування, перевезення, передача або прийом людей з використанням погрози або сили, викрадення, обману, примусу, зловживання владою, сплати грошей або отримання грошей чи пільг з метою отримання однією Людиною контролю над іншою Людиною для подальшої експлуатації.  Торгівля людьми – злочин, який карається і переслідується Кримінальним законодавством.

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та необізнаність постраждалих призвели до того, що й наша країна перетворилася на дешевий “постачальник” робочої сили у інші країни.   Згідно статистики Міністерства соціальної політики України станом на 12.08.2018р. кількість осіб, які постраждали  від торгівлі людьми становить 141 особа.

Статистика свідчить:  Кількість  випадків торгівлі людьми та рабства  в Україні почастішали. Україна продовжує  боротися з таким явищем як «трафікінг» або  торгівля людьми. Тому, минулий  2017  рік був оголошений роком боротьби з торгівлею людьми.     Жертвами торгівлі людьми є малі діти, підлітки, чоловіки та жінки. Україна, на жаль, є однією з головних країн постачальниць  «живого товару» у країни Європи та Близького Сходу. Україна є також однією з  головних  країн-транзитів (країна, через яку переправляють потерпілих у країни призначення).

Торгівля людьми – злочинна діяльність, що приносить її учасникам 10 млрд. доларів на рік.  Близько 27 млн. чоловік по всьому світу перебувають у рабстві.  В Україні 78% громадян знають про існування торгівлі людьми, 66% населення вважають це є проблемою для України, але тільки 30% усвідомлюють свій ризик.  Факти про торгівлю людьми

 За останні 6 років представництво Міжнародної організації з міграції в Україні надало допомогу більше 4600 жертвам торгівлі людьми. При цьому наймолодшій урятованій людині було 3 роки, а старшому – 73 роки. Факти про торгівлю людьми

  За даними ООН людей продають  у рабство в 127 країнах світу Найбільш популярними країнами призначення для українців  залишаються Росія, Польща, Чехія, Туреччина.         У січні – червні 2016 року Представництво  Міжнародної  організації з міграції(МОМ) в Україні виявило 491 особу, яка постраждала  від торгівлі людьми з метою  трудової та сексуальної експлуатації у 13 країнах та надало  їм допомогу.  Щороку  в Україні, Білорусії, Болгарії, Молдові, Румунії до тенет работоргівців потрапляє близько 225 тис. людей. При цьому Україна є лідером Східної Європи за кількістю постраждалих.

Стаття 149. Торгівля людьми або інша  незаконна угода щодо людини  Торгівля людьми або здійснення іншої  незаконної угоди, об'єктом якої є людина,  а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання  людини, вчинені з метою експлуатації, з  використанням обману, шантажу  чи  уразливого стану особи, - караються позбавленням волі на строк від трьох до  восьми років. Кримінальний кодекс України  містить статтю 149, яка визначає покарання  за злочин “торгівля людьми”

складне економічне становище громадян і безробіття, особливо серед молоді (в першу чергу жінок); недостатня поінформованість про можливості працевлаштування за кордоном, погана обізнаність щодо міграційного законодавства;

               торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації; торгівля людьми з метою трудової експлуатації (примусова праця); торгівля людьми з метою використання у жебракуванні; торгівля людьми з метою вилучення органів; торгівля людьми з метою використання у збройних конфліктах; торгівля людьми з метою втягнення у злочинну діяльність; усиновлення/удочеріння з метою наживи.   ФОРМИ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ Новий вид  експлуатації, що привернув увагу Представництва МОМ  в Україні,- це торгівля людьми з метою використання у перевезенні наркотичних речовин.

 Як торгують людьми. Щоб знайти своїх жертв, торговці людьми користуються послугами вербувальників. Часто це люди, яким, ви вважаєте, можна довіряти: знайомі, друзі й навіть рідні люди. Вони пропонують працевлаштування, подорожі за кордон з метою роботи або навчання та інші привабливі можливості. Вербувальники часто розміщують фальшиві оголошення в місцевій пресі, створюють фіктивні агенції та інтернет-сайти, у яких ідеться про працевлаштування за кордоном. Вони пропонують гарно оплачувану роботу для доглядальниць, офіціанток, секретарів, нянь, моделей, танцівниць, помічниць по дому, медсестер тощо; пропонують фінансову допомогу в оформленні документів. Їхні пропозиції можуть здаватися дуже правдивими й привабливими.


 Типові приклади рекламних оголошень, які дають привід замислитися: 






 «Робота в кращих клубах  Європи для дівчат 18-30  років. Усі витрати за  рахунок фірми.  Щомісячна оплата  від 1500 доларів США»        «Робота. Всі будівельні  спеціальності, сільськогосподарські роботи, водії, хатні робітниці, няні. Велика Британія, Ізраїль,  Іспанія, Об’єднанні Арабські  Емірати,  Португалія. Вимоги до претендентів: чоловіки та жінки 18-55 років. Швидке оформлення  закордонних паспортів та віз».

               Національна “гаряча лінія” з питань протидії торгівлі людьми             0-800-500-225                            (дзвінки в межах                                               України безкоштовні)


Торгівля дітьми  ( КІДНЕПІНГ) — це купівля-продаж або інша оплатна передача неповнолітньої особи з метою незаконного використання. Основний спосіб утягненим дітей у ці злочини — це пропонування привабливих умов.

Рятуй узятих на смерть

  Експлуатація дитячої праці — використання найманої праці неповнолітніх осіб без дотримання вимог чинного законодавства щодо нормування її оплати та забезпечення нормативних вимог її безпеки для здоров'я, надання соціальних та інших гарантій. Нерідко можна бачити, коли діти миють машини, працюють на базарах або жебракують замість того, щоб навчатись у школі.

Дитяча безпритульність і бездоглядність. За визначенням Дитячого фонду Об'єднаних Націй, до «дітей вулиці» належать:
   безпритульні діти — діти, які не мають постійного місця проживання через утрату батьків, асоціальну поведінку дорослих у сім’ї; діти, котрих вигнали з дому батьки;
   бездоглядні діти — діти, які мають визначене місце проживання, але вимушені перебувати на вулиці більшу частину дня, а іноді й ночі, у результаті неспроможності батьків або опікунів (родичів, бабусь, дідусів) матеріально забезпечувати їх; наявності психічних захворювань у батьків, їхнього байдужого ставлення до виховання дітей.





ЩОБ НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ КІДНЕПІНГУ


Що варто знати дитині, щоб не стати жертвою викрадення



Позначте правильну відповідь. 
1. У рабство можуть потрапити:
а)   лише діти 
б)  лише молоді жінки 
в)  лише молоді чоловіки 
г)  тільки люди похилого віку 
д)  будь-хто
2.  Якщо ви плануєте в майбутньому навчатися чи проходити практику,працювати чи відпочивати за кордоном, то в оголошені фірми, що це пропонує повинна міститись така інформація:

а) тільки повна назва
б) тільки номер ліцензії
в) тільки адреса
г)  повинні міститись всі перераховані пункти

3.  Якщо ви плануєте в майбутньому проходити практику, чи працювати за кордоном, то в контракті повинна міститись така інформація:

а) повинні міститись всі перераховані пункти
б) вид і умови праці та її оплати
в)  ім’я та прізвище роботодавця або адреса й реквізити фірми
г)  термін дії контракту

4.  Діти, які не мають сприятливих умов для фізичного, соціального, психічного і духовного розвитку:


а) бездоглядні діти

б)  безпритульні діти

5.   Діти, покинуті батьками, а також діти, які самі залишили родину або дитячі заклади і не мають місця проживання:

а)  бездоглядні діти

б)   безпритульні діти


ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я

Бережіть своє 

майбутнє! 

Не дозволяйте 

торговцям людьми 

вкрасти його у вас.

Немає коментарів:

Дописати коментар