Бездомні


Міжнародний День бродячих тварин

День бродячих тварин4 квітня гарний День, щоб приділити особливу увагу більш ніж 600.000.000 бродячих тварин в нашому світі.
Собаки і кішки повинні мати дома. Але бродячі собаки і бездомні коти не з’являються самі по собі.
Вони ведуть іноді вельми тяжкі та нещасні життя на вулицях. Вони часто просто вмирають, страждають від сильної спеки, холоду або хвороб. Дуже часто, вони переслідуються жорстокими людьми.
Ми, як люди, які піклуються про тварин, можемо зробити щось, щоб полегшити становище бродячих тварин.
4 квітня ця Всесвітній День бродячих тварин. Він ініційований щоб показати співчуття, турботу, а також вжити заходів для бродячих тварин по всій нашій планеті.
Що можна зробити вже зараз? Наприклад, підтримати цей День розповівши про нього тим, кого ви знаєте або поселити бездомного собаку. Чи є у вас по близькості притулок для тварин? Чи можете ви допомогти людям, які займаються допомогою таким тваринам? Підтримка організацій, які працюють з бездомними тваринами може бути зовсім не зайвою. Погодуйте бездомну тварину :)
Як зупинити жорстокість проти тварин: інструкція від зоозахисників ...

З кожним роком в Україні все більш актуальною проблема бездомних тварин. Нормальна законодавча база, яка б захищала права тварин в країні, поки що відсутня, а люди продовжують поводитися з кішками, собаками та іншими вихованцями, як з речами
За іншою інформацією, в Україні на початок 2017 налічувалося 7,5 млн домашніх кішок, і це дев'ятий показник по всьому світу. Найбільше домашніх кішок виявилося в США – 76,5 млн. На другому місці Китай – 53 млн, на третьому Росія – 12,75 млн. Далі Бразилія -12,5 млн, Франція і Італія (по 9,5 млн), Великобританія і Німеччина (по 7,75 млн).
Також, наприклад, найбільша кількість собак – в Америці, але ось бездомних тварин там практично немає. В Україні ж, незважаючи на величезну популяцію домашніх кішок, є і безліч бездомних пухнастиків.
cat-2072513_1280
"Лікування бездомних тварин в Україні часто є предметом критики з боку міжнародних організацій із захисту тварин. У країні відсутні чітко визначені закони, які захищають тварин і їх благополуччя, через що багато кішок і собак залишаються покинутими на вулицях", – сказано в дослідженні.
На законодавчому рівні тварини майже не захищені
Одна з головних причин того, чому на вулицях так багато бездомних тварин – відсутність законодавства, яке могло б регулювати ці процеси і не дозволяло людям робити аморальні вчинки по відношенню до тварин.
У розвинених країнах проблему з тваринами вирішують гуманними методами, а не умертвінням. До того ж, в деяких державах доводиться платити податок на утримання тварини. Наприклад, в Німеччині щорічний податок на першу собаку становить близько 150 євро, на наступних тварин податок збільшується майже в два рази. Варто відзначити, що саме Німеччина стала першою країною в світі, яка внесла захист тварин до Конституції.
За викидання тварини там призначають величезні штрафи – до 25 тис. євро, а знайти того господаря, який викинув свого вихованця, зовсім не складно, адже тваринам присвоюються ідентифікаційні номери.
92_big.1521128151
В Італії, якщо викинути кішку або собаку на вулицю, можна отримати тюремний термін в 1 рік і штраф в розмірі 10 тис. євро.
В Україні тварин викидають повсюдно, ніякого покарання за це не передбачено.

Для того, щоб успішно вирішити питання з безпритульними тваринами, потрібні:
  • Реєстрація та ідентифікація домашніх і безпритульних тварин.
  • Облік домашніх і безпритульних тварин.
  • Масова стерилізація і вакцинація бездомних тварин.
  • Масова піарсоціалізація і влаштування тварин в сім'ї.
  • Заборона на розведення безпорідних тварин.
  • Ліцензування розведення породистих тварин.
  • Популяризація стерилізації тварин та створення таких можливостей для населення.
  • Соціальна реклама (пропаганда гуманного та відповідального ставлення до тварин).
           Освітньо-просвітницька робота.

Допомагати тваринам може кожен
Мабуть, відсутність усвідомлення того, що звірі – такі ж живі істоти, як люди, яких не можна використовувати, бити, катувати і викидати, коли награвся, це головна проблема сучасного суспільства.
В Україні дійсно відсутня законодавча база щодо захисту прав тварин, але навіть коли закони приймуть, людям важливо розуміти, що тварини – це не речі. Чомусь у нас звикли вважати, що викинути на вулицю маленьких кошенят – це, практично, добра справа, адже ти їх не вбив. Однак такі кошенята навряд чи проживуть більше кількох діб, якщо не потраплять в руки волонтерів або просто тих, кому небайдужа їхня доля.
Для того, щоб не допустити збільшення кількості бездомних тварин, в першу чергу потрібно:
  • прийняти відповідні законопроекти, які забезпечать захист прав тварин, а ті, хто їх ображає, зможуть понести покарання;
  • зареєструвати всіх бездомних і домашніх тварин, щоб в майбутньому було легше їх ідентифікувати і знаходити;
  • регулювати чисельність тваринах не евтаназією, а стерилізацією, не допускаючи, щоб бездомні тварини плодили нових бездомних цуценят і кошенят.
Крім того, побачивши на вулиці покинутих тварин, не проходьте мимо. У міру можливості, допомагати можуть абсолютно всі. Так, якщо в підвалі вашого будинку кішка привела кошенят, не обов'язково дзвонити всім волонтерам в паніці, щоб з ними щось зробили і куди забраnb. В Україні немає притулків в такій кількості, щоб забезпечити будинок для всіх тварин, яких викидають на вулиці.
Тому, якщо ви бачите бездомну тварину на вулиці, біля будинку, у дворі і т.д., ви цілком можете їй допомогти. Зробіть фотографію і викладіть її в тематичні групи в соціальних мережах – можливо, тварина загубилася, і господар її знайде. Якщо ж ні, завжди можуть знайтися ті люди, які захочуть забрати тварину собі. Також ви завжди можете підгодовувати бездомних тварин, облаштовувати місця для ночівлі в холодну пору року і просто допомагати в міру можливостей, адже для цього не обов'язково бути волонтером або мати свій притулок, досить просто не проходити повз тих, хто цього потребує.

Немає коментарів:

Дописати коментар